Aranżacja kuchni

Porady dotyczące aranżacji wnętrz kuchennych.

Meble do kuchni

Informacje na temat mebli kuchennych.

Sprzęt AGD

Niezbędny sprzęt do każdej nowoczesnej kuchni.

Porady

Porady na różne tematy związane z kuchnią.

Kuchnia otwarta - open space

We wnętrzach w postaci open space najważniejsza kwestia to nowoczesność. Bez wątpienia tego rodzaju sposoby aranżacji pomieszczeń kuchennych uchodzą za nowocześniejsze, bardziej popularne i trendy. Są na topie, ponieważ stawiają na uzyskanie jak największej przestrzeni do zagospodarowania. Jest to niesamowicie ważne, aby ograniczać zamykanie wnętrz na rzecz tak zwanego open space czyli jednego, dużego i rozległego pomieszczenia podzielonego na kilka rozmaitych funkcji, jakie ma ono pełnić.

W przypadku estetyki kuchni otwartej także trzeba pamiętać o innych aspektach niż przy kuchni klasycznej czyli zamkniętej. Po pierwsze musimy mieć świadomość tego, że kuchnia open space jest widoczna dla każdego, kto przekracza próg naszego domu. Nie ma takiej możliwości, aby to, co dzieje się w zaciszu kuchennym zamknąć w jego czterech ścianach. Usadawiając gości w pokoju reprezentacyjnym i tak musimy pokazać mu co dzieje się w kuchni, bowiem brak odgradzających oba wnętrza drzwi. W związku z tym niestety, ale dochodzi bardzo często do sytuacji, że z perspektywy czasu domownicy z tak nowatorskich rozwiązań jak kuchnia otwarta po prostu nie są zadowoleni.

Przy open space trzeba zawsze mieć pomieszczenie czyste oraz zadbane, bowiem w przeciwnym razie cały kuchenny bałagan zobaczą odwiedzający nas goście. Ponadto musimy też zwrócić uwagę na to, aby stosownie tego rodzaju aranżację kuchenną połączyć z dobieranymi urządzeniami, meblami oraz sprzętem. Ludzie po to wymyślili kuchnię open space, aby mieć wnętrze otwarte na pokój reprezentacyjny, a więc chodzi o to, aby móc jednocześnie zajmować się codziennymi, domowymi obowiązkami, a także rozmawiać z przesiadującymi w salonie pozostałymi domownikami czy też wizytującymi nas gośćmi. W ten sposób można stwierdzić, iż łatwiej jest o dobre relacje i utrzymanie kontaktu mimo naturalnych prac domowych, jakie zawsze konieczne są do zrealizowania. Niemniej jednak powinniśmy też pamiętać, że kuchnia otwarta, jeżeli nie jest stosownie do tego typu designu przystosowana może nam przysporzyć więcej trudności aniżeli pożytku.

Musimy mieć świadomość tego, że w takiej kompozycji pomieszczeń brak drzwi jest równoznaczny z przenikaniem wszelkich aromatów z kuchni bezpośrednio na inne pomieszczenia. Konieczne okazuje się przede wszystkim zainwestowanie w związku z tym w solidny okap, który będzie miał na tyle nowoczesne i porządne wentylatory, że będą one pracowały efektywnie i pozwolą na zniwelowanie wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Niestety ale brak włączonego non stop podczas pieczenia, pichcenia, smażenia czy gotowania wentylatora okapu jest równoznaczny z osiadaniem na meblach, urządzeniach i ścianach poszczególnych pomieszczeń rozmaitych brudów, zanieczyszczeń oraz kurzu, osadu i tłuszczu. Wszystko to niestety sprawia, że mamy więcej przestrzeni do czyszczenia a w naszym całym domu po prostu brzydko pachnie. 

Projekty-kuchni.com © 2022. Wszelkie prawa zastrzeżone.